Wskazówki dotyczące uważnego porodu

Mam zaszczyt pracować na świecie. Moim życzeniem dla wszystkich kobiet w ciąży jest dar uważnej ciąży i porodu.

Niezwykle ważne jest stworzenie przestrzeni do uważności w ramach przygotowań do porodu i pielęgnowanie uważnych relacji z partnerem, rodziną i, co najważniejsze, z samym sobą. Uważność może nie dać ci doświadczenia porodowego, którego potrzebujesz, ale pomaga zakochać się w doświadczeniu porodowym.

Medytacja pomaga wszystkim Korzyści z medytacji są od dawna ustalone. Medytacja tworzy głęboki poziom odpoczynku psychicznego, który jest bardzo kojący zarówno dla matki, jak i dziecka podczas ciąży i porodu. W codziennej praktyce powstaje wewnętrzna cisza i przestrzeń pewności, która uczy Ciebie i Twojego dziecka unikania negatywnych reakcji na stresujące sytuacje. Medytacja jest najbezpieczniejszym i najskuteczniejszym sposobem niefarmakologicznego zmniejszenia lęku i stresu, tym samym przywracając i promując układ odpornościowy zarówno matki, jak i jej dziecka.

Po 32 tygodniach łożysko przenosi hormony z krwi matki do środowiska płodowego. Płód polega na matce w celu zapewnienia bezpieczeństwa tego środowiska poprzez kąpiel hormonalną. Medytacja zmniejsza produkcję hormonów stresu, kortyzolu i adrenaliny, i daje płodowi sygnał, że jest bezpieczny i chroniony. Jest to niezbędne, ponieważ określa temperament spokoju lub niepokoju u dziecka. Medytacja wytwarza również endorfiny, nasz hormon przyjemności, który pomaga w przygotowaniu porodu ze względu na jego działanie przeciwbólowe. Efekt faktycznie poprawia się z czasem, więc im wcześniej zaczniesz ćwiczyć medytację w czasie ciąży, tym wyższy będzie poziom endorfin, gdy przyjdzie czas na poród.

Przygotuj swój umysł Louis Pasteur powiedział kiedyś: „Szansa sprzyja tylko przygotowanemu umysłowi”. Nagłe przebłyski wglądu się nie zdarzają - są produktami przygotowania. Naucz się, abyś, gdy nadszedł czas na podjęcie decyzji, mógł dokonać właściwego wyboru. Zachęcam wszystkich moich pacjentów i ich partnerów do uczestnictwa w kursach związanych z porodem i karmieniem piersią, aby wiedzieli, czego mogą się spodziewać. Im bardziej jesteś poinformowany, tym bardziej jesteś upoważniony i zrelaksowany podczas porodu. Strach przed nieznanym powoduje ból, który wywołuje większy strach, co powoduje bolesne dostawy. Zadawaj dużo pytań na wizytach prenatalnych. Wybierz lekarza, który zapewni ci współczującą, zindywidualizowaną opiekę i z którą tworzysz silną więź zaufania, gdy wchodzisz w poród. Zamiast koncentrować się na „idealnych porodach”, poszerz swoją wiedzę na temat różnych wyników porodu i zdecyduj, jak chcesz poradzić sobie z różnymi możliwościami.